Červenec 2009

Citrusové kotlety

11. července 2009 v 15:56 | Boráček |  Grilování
Potřebujeme: 6 vepřových kotlet, 1 lžíce strouhané citronové kůry, 1 lžíce strouhané pomerančové kůry, 2 lžíce pomerančového džusu, 4 lžíce olivového oleje, 1 lžička cukru, 4 utřené stroužky česneku, 1 lžička tymiánu, 1/2 lžičky bílého pepře, 1 lžička soli.

Kotlety očistíme, po stranách lehce nařízneme a jemně naklepeme. Ze všech ostatních surovin umícháme marinádu. Kotlety marinádou dobře potřeme a necháme v chladničce alespoň 12 hodin. Potom marinádu otřeme (připalovala by se) a kotlety grilujeme asi 4-5 minut z každé strany.Medové kuřecí rolky

11. července 2009 v 15:40 | Boráček |  Grilování
Potřebujeme: 4-6 stehenních řízků, 2 banány, citronová šťáva na potření, 4-6 plátků prorostlé slaniny.

Marináda: 1 lžička vinného octa, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžička citronové šťávy, 1 lžíce medu, 1 stroužek česneku (prolisovaný). To vše našleháme osolíme a opepříme.

Řízky nakrájíme na proužky, svineme a sepneme párátky, poté naložíme do marinády a necháme asi hodinu v chladničce odležet. Banány nakrájíme na čtvrtky a potřeme citronovou šťávou. Poté je obalíme do proužků slaniny a párátky sepneme. Kuřecí rolky grilujeme 8-10 minut a po 5 minutách přidáme banánové.Kuřecí špízy s jogurtem

5. července 2009 v 21:57 | Boráček |  Grilování
Potřebujeme: 4 kuřecí řízky po 150g, sůl, 2 lžíce limetkové šťávy, 2 berevné papriky, trošku másla.
Marináda: 1 stroužek česneku (utřený), trochu nastrouhaného zázvoru, 1 bílý jogurt, chilli koření, mletý koriander, mletá kurkuma.
Postup na marinádu: česnek a zázvor zamícháme s jogurtem, ochutíme chilli kořením, koriandrem a kurkumou.

Postup: kuřecí řízky nakrájíme na kostky, osolíme a pokapeme limetkovou šťávou. Kousky kuřete napichujeme na jehly střídavě s kousky papriky a poté potřeme pikantní marinádou. Necháme 2 hodiny odležet a pak grilujeme 12 - 15 minut. Během grilovíní je otáčíme a potíráme rozpuštěným máslem.
Drátěný program                                                       www.sumperske.info

Uzené řízky s mangem

5. července 2009 v 21:37 | Boráček |  Grilování
Potřebujeme: 1 mango, 2 lžíce brandy,100g nastrouhaného ementálu, 800g vařené kýty (4 plátky), sůl,olej.

Postup: mango oloupeme a podélně ukrojíme 4 plátky.Pokapeme je brandy a obalíme v ementálu. Ovoce vložíme do podélně naříznutého uzeného masa .Osolíme, potřeme olejem, sepneme ho jehlami a grilujeme po obou stranách 4 - 8 minut.

   
Drátěný program                                                       www.sumperske.info