Leden 2009

Fazolová polévka s klobásou

12. ledna 2009 v 12:56 | Boráček |  Polévky
Potřebujeme: 120g bílých fazolí,40g sádla,50g hladké mouky,1 klobása,1 malá cibule,mletá paprika,pepř,ocet,sůl.

Přebrané,propláchnuté fazole namočíme na 3 hodiny do 1 litru vody,osolíme a v téže vodě uvaříme doměkka.Drobně pokrájenou cibulku zpěníme na sádle,zasypeme moukou a připravíme světlou jíšku,do které vmícháme mletou papriku.Po zpěnění zalejeme vodou a přidáme do polévky k uvařeným fazolím.Povaříme,přidáme pokrájenou klobásku,ochutíme solí,pepřem,octem a necháme přejít varem.


Drátěný program                                                                       www.sumperske.info

Šunková pěna

12. ledna 2009 v 12:19 | Boráček |  Pomazánky
Potřebujeme: 150g šunky,80g másla,5 lžic smetany,mletá paprika,sůl.

Jemně umletou šunku vmícháme do změkklého másla,postupně přidáme smetanu,trošku mleté papriky,sůl a dobře vyšleháme v lehkou pěnu.Podáváme s pečivem a zeleninou.


Drátěný program                                                             www.sumperske.info

Vepřová plec v kedlubnách

12. ledna 2009 v 12:04 | Boráček |  Vepřové maso
Potřebujeme: 500g vepřové plece,500g kedluben,40g másla,hladká mouka,1dl mléka,trocha cukru,sůl.

Na kostičky pokrájenou vepřovou plec osmahneme na části másla,osolíme,podlijeme vodou a dusíme.Když je maso téměř měkké přidáme na kostičky pokrájené kedlubny a dusíme do měkka.Zahustíme světlou máslovou jíškou,dobře promícháme,přidáme mléko,přisladíme,přisolíme dle chuti.Podáváme s vařenými brambory.


Drátěný program                                                                               www.sumperske.info

Segedínský guláš

12. ledna 2009 v 11:47 | Boráček |  Omáčky
Potřebujeme: 500g vepřové plece,400g kysaného zelí,50g sádla,1 cibule,mletá paprika,hladká mouka,2dl smetany,1 stroužek česneku,kmín,sůl.

Na větší části sádla zpěníme drobně pokrájenou cibuli,poté přidáme na kostky nakrájené maso.Potom vmícháme mletou papriku,podlijeme vodou, přidáme kmín, sůl a dusíme.Když je maso napůl dušené,šťávu zahustíme světlou jíškou ze zbytku sádla a mouky,zalijeme ji trochou vody,dobře rozmícháme,přidáme pokrájené kysané zelí a dusíme dál za častého míchání a podlévání vodou.Když je maso měkké,omáčku vylepšíme smetanou,rozetřeným česnekem a krátce podusíme.Podáváme s houskovým knedlíkem.